Galeria Fantasmagoria Logo

20-lecie Galerii Fantasmagoria -relacja z wydarzenia

05 lipiec 2017

20 lecie Galerii Fantasmagoria

Galeria Fantasmagoria jak wiecie powstała w naszych głowach tzn. Jarka Trojanowskiego ,mojego męża Krzysia i mojej wiele lat temu ,gdy mieszkaliśmy pod Warszawą. W 1997r zaczęliśmy ten szalony pomysł urzeczywistniać tu w Przysłupiu,  gdzie pobudowaliśmy drewnianą chatkę.

Celem galerii a może raczej moim była promocja  kultury Podkarpacia. Poszukiwałam ludzi którzy tworzą ciekawe i oryginalne prace ,artystów tworzących sercem .Okazało się że takie podejście się sprawdziło. Często ludzie  oglądający  prace w galerii dziękują za różnorodność i niebanalność. Miło słyszeć takie słowa .Ale żadnej galerii nie byłoby bez jej artystów .

Stąd pragnę podziękować za te 20lat współpracy z Fantasmagorią szczególnie tym którzy byli ze mną od początku I takimi perełkami są Marianna Wójcik i  Jarek Trojanowski .Dziękuję tym którzy współpracują obecnie oraz tym którzy  byli związani z  galerią przez chwilę .Dziękuję z całego serca  wszystkim twórcom bo to oni tworzyli i tworzą Fantasmagorie .

Jest  jeszcze jedna osoba której pragnę  szczególnie podziękować  nie tylko za  włożoną prace w galerii ale za serce  .Mówię tu oczywiście o Katarzynie Wolan ,która pracowała w galerii tej drewnianej i tej nowej 8lat z pełnym zaangażowaniem i uczciwością . W jej przypadku to naprawdę czasami były to galery.

Dziękuję osobom które pomogły mi zorganizować całe to wydarzenie :

Pracownia Anieli Doroty Zielińskiej za pierwszy Bieszczadzki Fashion oraz za pomoc w organizacji

Fundacji Rozsypaniec czyli Marcie Gryczon za pozyskanie wsparcia finansowego oraz za to że była kołem napędowym imprezy

Iwonie Szyszka ArtStudio za czekoladki i tort

Agart Sylwii  Wieleba- Maślany za wsparcie  w  cateringu i noclegu gości

Oraz Partnerom: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego( www.podkarpackie.pl ) i Polskie Radio Rzeszów.

Oprawą  muzyczną wydarzenia był zespół muzyki dawnej Vox Angeli . Pokaz mody skończył się wspólnymi pląsami w kółku oraz nauką tańca .Potem dołączył się zespół Żmije i były  wspólne śpiewy A na koniec Piotr Rogala zaśpiewał kilka utworów ze swojej pierwszej płyty Bieszczadnik.