Galeria Fantasmagoria Logo

O galerii na BIESZCZADY.LAND

05 maj 2016

Przysłup: Galeria „Fantasmagoria”

fot. galeriafantasmagoria.pl

 

 

2 powody dla których warto odwiedzić to miejsce:

1.Znajdziemy tu ciekawe, bieszczadzkie, pamiątki.
2.Może to być dodatkowy atrakcja, przy okazji przejażdżki Bieszczadzką Kolejką Leśną.

Informacje:

Bieszczadzkie anioły, ikony, dzikie zwierzęta spoglądające z obrazów, malownicze krajobrazy, unikalna ceramika, czy ręcznie wykonana biżuteria… To tylko niektóre z artystycznych cudów, które kryje Galeria „Fantasmagoria”. Znajdziemy ją w Przysłupiu – na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

Popularna wśród turystów galeria, działa od 1997 roku. Założyli ją Agnieszka i Krzysztof Banaszek, którzy w ten sposób postanowili wypromować twórczość swojego przyjaciela – Jarka Trojanowskiego. Artysta ten znakomicie odnalazł się w bieszczadzkiej rzeczywistości, a jego prace i on sam zyskały przychylność nie tylko wśród turystów, ale i tutejszych mieszkańców, o czym świadczy fakt, że zaliczono go do grona Zakapiorów Bieszczadzkich!

 

I choć stary, pierwotny budynek galerii musiano rozebrać, na jego miejscu stoi nowa, choć jak twierdzą jej właściciele, wciąż ta sama skarbnica bieszczadzkiej sztuki w najróżniejszym wydaniu. Dziś, dzieła tu zgromadzone to efekt pracy wielu twórców. Jak dowiadujemy się ze strony „Fantasmagorii”, jej właścicielka „lubi wyszukiwać nowych artystów, którzy zaskakują ją ciekawymi i oryginalnymi pracami. I nie jest ważne czy ktoś skończył szkołę plastyczną czy nie ,ważne jest ze tworzy z głębi serca”. Każdy więc ma szansę…

Więcej informacji na: www.galeriafantasmagoria.pl.